Glavni motto naše škole je "Glazba pokreće" te želimo da razvijanjem naše glazbene i kulturne priče što više vas, potencijalnih ili već prokušanih pjevačica i pjevača, pronađe u glazbi svoj MOVEMENT.

Pjevanje je vrlo osjetljiv i intiman glazbeni izričaj, jer instrument je živi organizam, VI osobno, sa svojim emocijama, glasom, životnim stanjima i okolnostima. Izrazito nam je važno svakome od vas personaliziranim pristupom pokazati razumijevanje i trud. Da se ne uspoređujete ni s kim, nego da nastavite usavršavati svoju vlastitu prirodu i ostvarite svoj glazbeni maksimum. Naš zajednički cilj je da povjerujete u same sebe, u svoj glas i osvijestite da u glazbenom izražavanju ima mjesta za svakoga.

Svojim se polaznicima trudimo ponuditi što više javnih nastupa, budući da kroz koncerte i razne produkcije najviše oslobađate same sebe i otvarate se prema drugima.

Uistinu želimo da vam naša škola uz stručnu poduku ponudi jednu zdravu i inspirativnu glazbenu oazu u kojoj ćete dobiti poticaj i podršku te u ugodnoj atmosferi steći divna prijateljstva i nezaboravne uspomene.

Mi smo Vaš glas umjetnosti! 
Vox Artis

Naši programi: 

Pjevanje u zboru nije samo stvaranje glazbe – to je radost i zajedništvo u kojem svaki glas nalazi svoje mjesto. Pridružite nam se na tečajevima Vox Artis i otkrijte snagu svog glasa u zajedništvu s drugima!

Ivana Barun je završila svoje srednjoškolsko glazbeno obrazovanje u Šibeniku s dva završena glazbena smjera, pjevanje i klavir. Diplomirala je pjevanje na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Snježane Bujanović-Stanislav. Dobitnica je nekoliko prvih nagrada na državnim natjecanjima za pjevače i komorne sastave. Svoj operni debi ostvarila je u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu u naslovnoj ulozi djeteta u Ravelovoj operi Dijete i čarolije. Također, dobitnica je Rektorove nagrade. Nakon diplome nastavila je usavršavati svoje vještine privatno, kod brojnih inozemnih profesora i na majstorskim tečajevima renomiranih pjevača kao što su Gerhard i Anna Marie Zeller, Sona Ghazarian, Eva Blahova, Olivera Miljaković, Stojan Stojanov i Vitomir Marof. Ivana je održala niz koncerata diljem Hrvatske i inozemstva, surađujući s raznim umjetničkim organizacijama. Uz svoj koncertni angažman, djeluje kao vokalni pedagog te je stalna članica Zbora Hrvatske radiotelevizije.

Naši mentori

Vlatka Kladarić (sopran), rođena 2001. godine u Đakovu, glazbeno obrazovanje započela je u Osnovnoj glazbenoj školi Ivan Goran Kovačić, gdje je pohađala klavir. Od prve godine srednje glazbene škole Franje Kuhača u Osijeku, Vlatka je redovito osvajala nagrade na domaćim i međunarodnim natjecanjima. Od 2012. godine aktivno sudjeluje u glazbenom životu đakovačke katedrale kao pjevačica i sviračica.

Godine 2019. maturirala je pjevanje s najvišom ocjenom te je proglašena učenicom generacije Srednje glazbene škole Franje Kuhača u Osijeku. Iste godine upisala je studij Glazbene pedagogije na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a 2020. i studij pjevanja u klasi mr. art. Martine Zadro, red. prof. art. Aktivno sudjeluje u brojnim akademskim projektima, uključujući Suor Angelica et autres soeurs (2021) Kuljerićevu Životinjsku farmu (2022) te Papandopulovog Amfitriona (2023) koji su nagrađeni Rektorovom nagradom.

U lipnju 2023. održala je solistički recital na Ciklusu mladih glazbenika Vinko Lesić u Splitu te je nastupila kao solistica na koncertu A Musical Journey through Europe povodom obilježavanja 10. godišnjice pristupanja Hrvatske Europskoj uniji, u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu. Od 2024. godine vanjska je članica zbora Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija i zbora HRT-a, a od lipnja 2024. zaposlena je u ansamblu Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Iste godine nastupila je na svečanom koncertu Svijet je moj Alfija Kabilja uz Zagrebačku filharmoniju u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog. Surađuje s istaknutim dirigentima kao što su M. Tarbuk, M. Fortuna, I. Skender, T. Fačini, Z. Novačić, A. Kabiljo, D. Appelt, D. Kelić, H. Albrecht te s redateljima M. Behrendsom, D. Ruždjak Podolski i K. Dolenčićem.


Sopranistica Nela Katalenić Klinar (Zagreb, 1994.) diplomirala je fizioterapiju na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu. Srednju glazbenu školu Vatroslava Lisinskog završila je u klasi Ivane Garaj Korpar, a trenutno je apsolventica Muzičke akademije u Zagrebu, gdje studira u klasi red. prof. Martine Zadro. Od početka studija sudjeluje u brojnim akademskim projektima, uključujući Vivat academia (Hommage à Kurt Weill, Večer Brahmsa i Schuberta, Večer obitelji Mendelssohn i Schumann, Volite li Brahmsa?, Lasciatemi cantare/morire), operu Pepeljuga J. Masseneta, Suor Angelica et autres sœurs te brojne hrvatske operete. Ovi operni projekti nagrađeni su Rektorovim nagradama.

Nela je svoj profesionalni debi ostvarila 2021. godine u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu, tumačeći ulogu Lolette u operi La rondine G. Puccinija. Nastupala je i sa Simfonijskim orkestrom Muzičke akademije u Zagrebu, pri čemu se posebno ističe njezin solo u Te Deumu A. Dvořáka, te kao solistica uz Zagrebačku filharmoniju 2023. godine. Na ljeto 2022. godine na Visu je nastupila u glavnoj ulozi Fanny u operi G. Rossinija La cambiale di matrimonio, dok je u Mostaru izvela Misu u G-duru F. Schuberta sa Simfonijskim orkestrom iz Mostara. Suradnju s Operom BB ostvarila je u operetama Vesela udovica F. Lehára i Šišmiš J. Straussa ml.

Posebno se ističe svojim solističkim interpretacijama u misama, Requiemu G. Fauréa te Oratorio de Noel C. Saint-Saënsa. Nela redovito surađuje sa zborom HRT-a i Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu te održava recitale diljem Hrvatske. U slobodno vrijeme bavi se plesom, osobito jazz danceom, te pjeva u klapi i Akademskom zboru Palma.


Katarina Perić, 23-godišnjakinja iz Zagreba, trenutno završava studij glazbene pedagogije na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Glazbeno obrazovanje započinje u Osnovnoj glazbenoj školi 'Rudolf Matz', gdje završava klavir. Obrazovanje se nastavlja u srednjoj glazbenoj školi 'Vatroslav Lisinski' gdje završava teoriju i orgulje.
2019. godine osvojila je prvu nagradu na 57. regionalnom natjecanju te drugu nagradu na državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u disciplini orgulje. Zalaganje i talent prepoznati su i kroz velike projekte na Akademiji, gdje je osvojila Rektorovu nagradu u dva navrata, za akademske godine 2021./2022. i 2022./2023.

Katarina devet godina pjeva u crkvenom zboru „Allegro,“ koji vodi već sedam godina, te uz to vodi još dva zbora u župi Sveta Mati Slobode na Jarunu. Obiteljska ljubav prema glazbi odražava se kroz vokalno-instrumentalnu grupu „Infinitas“ s kojom nastupa na raznim svečanim prigodama. Također, piše aranžmane za zbor i grupu te obrade pjesama koje dijeli na društvenim mrežama.

Aktivno sudjeluje u radu komornog zbora i zbora Muzičke akademije, nastupajući diljem Hrvatske i regije. Od 2023. godine vodi emisiju „Fides per musicam“ na radiju "Radio Marija", gdje povezuje duhovnu i svjetovnu glazbu s vjerom. Iste godine sudjelovala je u showu „The Voice Hrvatska“ i postala članica benda „Sestre Husar“ kao back-vokal. Redovito snima back-vokale u studiju i surađuje s raznim glazbenicima. Njezin rad uključuje nastup na svečanom koncertu 'Svijet je moj' Alfi Kabilja uz Zagrebačku filharmoniju u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, nastupe na božićnim emisijama HRT-a te na „Zlatnom studiju“ 2024. godine.


Filipa Lovrić – Caparin završila je osnovnu glazbenu školu, smjer - violončelo, te srednju glazbenu školu, smjer - solo pjevanje. Godine 2017. u suradnji s aranžerom D. Markovićem sklada duhovnu šansonu "Gospodine, proničeš me svega" i nastupa na međunarodnom natjecanju duhovne glazbe Svjetlost dolazi u Zadru, zajedno sa ženskim vokalnim ansamblom Adeodate, čija je voditeljica. U lipnju 2023. završila je preddiplomski, a 2024. diplomski studij Pjevanja na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

Tijekom akademske godine 2018./2019. pjevala je kao članica Opernog ansambla Opera Pannonica ulogu treće dame u operi Čarobna frula W.A. Mozarta u Hrvatskom narodnom kazalištu Osijek, uz pratnju komornog orkestra iz Pečuha pod ravnanjem Balázsa Kocsára, dirigenta i glazbenog ravnatelja Mađarske nacionalne opere iz Budimpešte. U lipnju 2019. ponovno je nastupila kao treća dama u projektu Akademije za umjetnost i kulturu u Balama.

Filipa redovito nastupa kao solistica s mješovitim katedralnim zborom u Šibeniku te organizira i sudjeluje u klasičnim koncertima u katedrali sv. Jakova u Šibeniku, uz pratnju orgulja.


Marija Vuletić studentica je 5. godine Teorije glazbe na Muzičkoj Akademiji u Zagrebu. Glazbom se bavi od malih nogu, a svoje formalno glazbeno obrazovanje započinje 2009. godine u Glazbenoj školi Ivana Lukačića u Šibeniku, gdje završava osnovnu glazbenu školu, smjer klavir i upisuje srednju glazbenu školu, smjer teorija glazbe. Paralelno uz osnovnu glazbenu školu pjeva u osnovnoškolskom zboru, dječjoj klapi i aktivno se bavi folklorom. Paralelno uz srednju glazbenu školu pjeva u mješovitoj klapi „A Vista“, klapi „Gimnazijalke“, pleše i pjeva u KUD-u „Koledišće“, pjeva u akustičnom bendu „EMotion“ te se pri kraju srednjoškolskog obrazovanja pridružuje ženskoj klapi „Oršulice“.

U periodu između 2013. i 2019. godine osvaja prvu nagradu na Quercus međunarodnom natjecanju iz solfeggia te dvije prve, jednu drugu i jednu treću nagradu na državnom natjecanju iz solfeggia u organizaciji Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga.

Od 2021. godine pjeva u ženskoj klapi „Armorin“, a od 2023. godine i u akustičnom bendu „Soulwarmers“. Na Muzičkoj akademiji 2022. godine sudjeluje u projektu „Igor Kuljerić: Životinjska farma“, koji je nagrađen Rektorovom nagradom. Radila je u glazbenim školama „Brkanović“ i „Blagoja Berse“, a od rujna 2024. godine radi u glazbenoj školi „Vatroslav Lisinski“.


Jelena Ćosić Žbulj završila je Muzičku akademiju, smjer glazbena pedagogija te Filozofski fakultet, smjer pedagogija u Zagrebu. Svoje obrazovanje nadopunjavala je na Vokalnoj akademiji i Rock akademiji u Zagrebu. Posebno voli raditi s djecom, prenoseći im svoju ljubav prema glazbi kroz edukativne programe i kreativne projekte.


Ljubica Menkadžiev završila je srednju glazbenu školu, smjer gitara te trenutno pohađa Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, gdje se priprema za rad u odgoju i obrazovanju. U slobodno vrijeme bavi se raznim aktivnostima povezanim s glazbom, kao i onima izvan nje. Posebno uživa u sudjelovanju u kreativnim projektima koji uključuju umjetnost i osobni razvoj. Ljubica uvijek traži nove prilike za učenje i napredak, ispunjavajući se radom s ljudima i dijeljenjem svojih stečenih znanja.

Naši mentori

Ivana Barun je završila svoje srednjoškolsko glazbeno obrazovanje u Šibeniku s dva završena glazbena smjera, pjevanje i klavir.
 
Diplomirala je pjevanje na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Snježane Bujanović-Stanislav. Dobitnica je nekoliko prvih nagrada na državnim natjecanjima za pjevače i komorne sastave. Svoj operni debi ostvarila je u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu u naslovnoj ulozi djeteta u Ravelovoj operi Dijete i čarolije. Također, dobitnica je Rektorove nagrade.
 
Nakon diplome nastavila je usavršavati svoje vještine privatno, kod brojnih inozemnih profesora i na majstorskim tečajevima renomiranih pjevača kao što su Gerhard i Anna Marie Zeller, Sona Ghazarian, Eva Blahova, Olivera Miljaković, Stojan Stojanov i Vitomir Marof. Ivana je održala niz koncerata diljem Hrvatske i inozemstva, surađujući s raznim umjetničkim organizacijama. Uz svoj koncertni angažman, djeluje kao vokalni pedagog te je stalna članica Zbora Hrvatske radiotelevizije.

Vlatka Kladarić (sopran), rođena 2001. godine u Đakovu, glazbeno obrazovanje započela je u Osnovnoj glazbenoj školi Ivan Goran Kovačić, gdje je pohađala klavir. Od prve godine srednje glazbene škole Franje Kuhača u Osijeku, Vlatka je redovito osvajala nagrade na domaćim i međunarodnim natjecanjima. Od 2012. godine aktivno sudjeluje u glazbenom životu đakovačke katedrale kao pjevačica i sviračica.

Godine 2019. maturirala je pjevanje s najvišom ocjenom te je proglašena učenicom generacije Srednje glazbene škole Franje Kuhača u Osijeku. Iste godine upisala je studij Glazbene pedagogije na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a 2020. i studij pjevanja u klasi mr. art. Martine Zadro, red. prof. art. Aktivno sudjeluje u brojnim akademskim projektima, uključujući Suor Angelica et autres soeurs (2021) Kuljerićevu Životinjsku farmu (2022) te Papandopulovog Amfitriona (2023) koji su nagrađeni Rektorovom nagradom.

U lipnju 2023. održala je solistički recital na Ciklusu mladih glazbenika Vinko Lesić u Splitu te je nastupila kao solistica na koncertu A Musical Journey through Europe povodom obilježavanja 10. godišnjice pristupanja Hrvatske Europskoj uniji, u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu. Od 2024. godine vanjska je članica zbora Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija i zbora HRT-a, a od lipnja 2024. zaposlena je u ansamblu Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Iste godine nastupila je na svečanom koncertu Svijet je moj Alfija Kabilja uz Zagrebačku filharmoniju u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog. Surađuje s istaknutim dirigentima kao što su M. Tarbuk, M. Fortuna, I. Skender, T. Fačini, Z. Novačić, A. Kabiljo, D. Appelt, D. Kelić, H. Albrecht te s redateljima M. Behrendsom, D. Ruždjak Podolski i K. Dolenčićem.


Sopranistica Nela Katalenić Klinar (Zagreb, 1994.) diplomirala je fizioterapiju na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu. Srednju glazbenu školu Vatroslava Lisinskog završila je u klasi Ivane Garaj Korpar, a trenutno je apsolventica Muzičke akademije u Zagrebu, gdje studira u klasi red. prof. Martine Zadro. Od početka studija sudjeluje u brojnim akademskim projektima, uključujući Vivat academia (Hommage à Kurt Weill, Večer Brahmsa i Schuberta, Večer obitelji Mendelssohn i Schumann, Volite li Brahmsa?, Lasciatemi cantare/morire), operu Pepeljuga J. Masseneta, Suor Angelica et autres sœurs te brojne hrvatske operete. Ovi operni projekti nagrađeni su Rektorovim nagradama.

Nela je svoj profesionalni debi ostvarila 2021. godine u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu, tumačeći ulogu Lolette u operi La rondine G. Puccinija. Nastupala je i sa Simfonijskim orkestrom Muzičke akademije u Zagrebu, pri čemu se posebno ističe njezin solo u Te Deumu A. Dvořáka, te kao solistica uz Zagrebačku filharmoniju 2023. godine. Na ljeto 2022. godine na Visu je nastupila u glavnoj ulozi Fanny u operi G. Rossinija La cambiale di matrimonio, dok je u Mostaru izvela Misu u G-duru F. Schuberta sa Simfonijskim orkestrom iz Mostara. Suradnju s Operom BB ostvarila je u operetama Vesela udovica F. Lehára i Šišmiš J. Straussa ml.

Posebno se ističe svojim solističkim interpretacijama u misama, Requiemu G. Fauréa te Oratorio de Noel C. Saint-Saënsa. Nela redovito surađuje sa zborom HRT-a i Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu te održava recitale diljem Hrvatske. U slobodno vrijeme bavi se plesom, osobito jazz danceom, te pjeva u klapi i Akademskom zboru Palma.


Katarina Perić, 23-godišnjakinja iz Zagreba, trenutno završava studij glazbene pedagogije na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Glazbeno obrazovanje započinje u Osnovnoj glazbenoj školi 'Rudolf Matz', gdje završava klavir. Obrazovanje se nastavlja u srednjoj glazbenoj školi 'Vatroslav Lisinski' gdje završava teoriju i orgulje.
2019. godine osvojila je prvu nagradu na 57. regionalnom natjecanju te drugu nagradu na državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u disciplini orgulje. Zalaganje i talent prepoznati su i kroz velike projekte na Akademiji, gdje je osvojila Rektorovu nagradu u dva navrata, za akademske godine 2021./2022. i 2022./2023.

Katarina devet godina pjeva u crkvenom zboru „Allegro,“ koji vodi već sedam godina, te uz to vodi još dva zbora u župi Sveta Mati Slobode na Jarunu. Obiteljska ljubav prema glazbi odražava se kroz vokalno-instrumentalnu grupu „Infinitas“ s kojom nastupa na raznim svečanim prigodama. Također, piše aranžmane za zbor i grupu te obrade pjesama koje dijeli na društvenim mrežama.

Aktivno sudjeluje u radu komornog zbora i zbora Muzičke akademije, nastupajući diljem Hrvatske i regije. Od 2023. godine vodi emisiju „Fides per musicam“ na radiju "Radio Marija", gdje povezuje duhovnu i svjetovnu glazbu s vjerom. Iste godine sudjelovala je u showu „The Voice Hrvatska“ i postala članica benda „Sestre Husar“ kao back-vokal. Redovito snima back-vokale u studiju i surađuje s raznim glazbenicima. Njezin rad uključuje nastup na svečanom koncertu 'Svijet je moj' Alfi Kabilja uz Zagrebačku filharmoniju u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, nastupe na božićnim emisijama HRT-a te na „Zlatnom studiju“ 2024. godine.


Filipa Lovrić – Caparin završila je osnovnu glazbenu školu, smjer - violončelo, te srednju glazbenu školu, smjer - solo pjevanje. Godine 2017. u suradnji s aranžerom D. Markovićem sklada duhovnu šansonu "Gospodine, proničeš me svega" i nastupa na međunarodnom natjecanju duhovne glazbe Svjetlost dolazi u Zadru, zajedno sa ženskim vokalnim ansamblom Adeodate, čija je voditeljica. U lipnju 2023. završila je preddiplomski, a 2024. diplomski studij Pjevanja na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

Tijekom akademske godine 2018./2019. pjevala je kao članica Opernog ansambla Opera Pannonica ulogu treće dame u operi Čarobna frula W.A. Mozarta u Hrvatskom narodnom kazalištu Osijek, uz pratnju komornog orkestra iz Pečuha pod ravnanjem Balázsa Kocsára, dirigenta i glazbenog ravnatelja Mađarske nacionalne opere iz Budimpešte. U lipnju 2019. ponovno je nastupila kao treća dama u projektu Akademije za umjetnost i kulturu u Balama.

Filipa redovito nastupa kao solistica s mješovitim katedralnim zborom u Šibeniku te organizira i sudjeluje u klasičnim koncertima u katedrali sv. Jakova u Šibeniku, uz pratnju orgulja.


Marija Vuletić studentica je 5. godine Teorije glazbe na Muzičkoj Akademiji u Zagrebu. Glazbom se bavi od malih nogu, a svoje formalno glazbeno obrazovanje započinje 2009. godine u Glazbenoj školi Ivana Lukačića u Šibeniku, gdje završava osnovnu glazbenu školu, smjer klavir i upisuje srednju glazbenu školu, smjer teorija glazbe. Paralelno uz osnovnu glazbenu školu pjeva u osnovnoškolskom zboru, dječjoj klapi i aktivno se bavi folklorom. Paralelno uz srednju glazbenu školu pjeva u mješovitoj klapi „A Vista“, klapi „Gimnazijalke“, pleše i pjeva u KUD-u „Koledišće“, pjeva u akustičnom bendu „EMotion“ te se pri kraju srednjoškolskog obrazovanja pridružuje ženskoj klapi „Oršulice“.

U periodu između 2013. i 2019. godine osvaja prvu nagradu na Quercus međunarodnom natjecanju iz solfeggia te dvije prve, jednu drugu i jednu treću nagradu na državnom natjecanju iz solfeggia u organizaciji Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga.

Od 2021. godine pjeva u ženskoj klapi „Armorin“, a od 2023. godine i u akustičnom bendu „Soulwarmers“. Na Muzičkoj akademiji 2022. godine sudjeluje u projektu „Igor Kuljerić: Životinjska farma“, koji je nagrađen Rektorovom nagradom. Radila je u glazbenim školama „Brkanović“ i „Blagoja Berse“, a od rujna 2024. godine radi u glazbenoj školi „Vatroslav Lisinski“.


Jelena Ćosić Žbulj završila je Muzičku akademiju smjer glazbena pedagogija te Filozofski fakultet smjer pedagogija u Zagrebu. Svoje obrazovanje nadopunjavala je na Vokalnoj akademiji i Rock akademiji u Zagrebu. Posebno voli raditi s djecom, prenoseći im svoju ljubav prema glazbi kroz edukativne programe i kreativne projekte.


Ljubica Menkadžiev završila je srednju glazbenu školu, smjer gitara te trenutno pohađa Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, gdje se priprema za rad u odgoju i obrazovanju. U slobodno vrijeme bavi se raznim aktivnostima povezanim s glazbom, kao i onima izvan nje. Posebno uživa u sudjelovanju u kreativnim projektima koji uključuju umjetnost i osobni razvoj. Ljubica uvijek traži nove prilike za učenje i napredak, ispunjavajući se radom s ljudima i dijeljenjem svojih stečenih znanja.